Агрономія

Заселеність озимих мишоподібними гризунами становить 12-27% обстежених площ

Заселеність озимих мишоподібними гризунами становить 12-27% обстежених площ

Посіви озимих зернових культур і ріпаку повсюдно заселені мишоподібними гризунами, активний розвиток, міграція та шкідливість яких дещо стримується через перепади температури повітря, опадів у вигляді дощу та мокрого снігу, в більшості областей промерзання ґрунту до 20 см.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Також неможливість поглинання ґрунтом талих вод спричиняє застоювання води на сільськогосподарських угіддях, особливо в низинах і на схилах полів та призводить до загибелі гризунів.

У посівах озимих культур у більшості регіонів заселеність гризунами становить 12-27% обстежених площ, за середньої чисельності 1-3 жилих колоній на гектарі. Заселеність багаторічних трав, садів, неорних земель, лісосмуг відмічається на 15-69% обстежених площ, де гризуни мешкають в 1-3, в осередках Дніпропетровської, Закарпатської, Київської та Миколаївської областей до 4-8 жилих колоній на гектарі, в одній колонії по 3-8 жилих нір.

У подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. За установлення навіть нетривалого поліпшення умов життя, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність.

Нагадаємо, у південних областях цьогоріч фіксують значну чисельність мишоподібних гризунів.