Агрономія

Перезволоження ґрунту запобігло розповсюдженню мишоподібних гризунів

У першій декаді лютого утримувалась не типова для цієї пори року з мінливою хмарністю погода. Опади у вигляді дощу, мокрого снігу, стрімке танення снігового покриву, підтоплення нір, перезволоження верхнього шару ґрунту не сприяли розповсюдженню мишоподібних гризунів.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Скрізь у посівах озимих зернових культур площа заселення мишоподібними гризунами становить 15-39% з чисельністю 0,5-2 колонії на гектар з 2-4 жилими норами. На 7-43% площ озимого ріпаку нараховують 1-3, макс. 4 (Дніпропетровська, Миколаївська обл.) жилих колоній на гектарі з 2-6 норами в кожній.

На багаторічних травах, садах інших місцях резервації середня чисельність гризунів становила 2-4, осередково до 6 (Волинська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Хмельницька обл.) колоній на гектарі. Фітофагами за слабкого ступеня пошкоджено 2-10% рослин озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.

У західних, центральних та південних регіонах танення снігу призвело до затоплення від 7-25, подекуди у понижених місцях рельєфу до 33-80% нір мишоподібних гризунів (Київська, Черкаська, ін. обл.). У видовому складі на площах зайнятих під озиминою переважає полівка звичайна, в інших стаціях – польова та лісова, осередково – курганчикова миші.

Захисні заходи залишаються актуальними у вищезазначених та інших областях, де варто продовжувати відслідковувати чисельність та шкідливість гризунів і за наявності порогової чисельності (3-5 жилих колоній на гектар) здійснювати винищувальні заходи через внесення в жилі нори родентицидів дозволених до використання на території країни.

Раніше повідомлялося, які родентициди найефективніші у боротьбі з мишоподібними гризунами.