Агрономія

Де цього року інокулянти для сої спрацювали найкраще

Усі якісні інокулянти для сої цього року спрацювали на відмінно практично на всій території України. Найбільш ефективними вони були в их господарствах, де дотрималися трьох умов: забезпечення нормального РН грунту, обробка інокулянтом за регламентом, без потрапляння ультрафіолетових променів, які могли б вплинути на бактерії і їх життєздатність, а також грамотна система підживлення.

Про це розповіла Ірина Подгурська (ТОВ «Інститут Агробіології») в ході Дискусійного Соєвого Клубу.

За її словами, у травні, у період сівби сої, в Україні випала велика кількість опадів. За надмірної вологості кислотність грунту підвищується і у верхньому його шарі накопичуються такі елементи як алюміній і залізо, що мають агресивний вплив на на рослини.

«Ці елементи легко утворюють солі, які спричиняють отруєння кореневої системи, в результаті чого рослина формує щільнішу кореневу систему, щоб захиститися від упливу цих елементів», – зазначила Ірина Подгурська.

В результаті таких процесів бульбочкові бактерії набагато гірше проникають у кореневу систему, кількість бульбочок на рослині значно зменшується або вони не утворюються взагалі.

«Тому цього року інокулянти спрацювали найкраще там, де вчасно здійснювалися заходи зі зниження кислотності грунту», – підсумувала експертка.

Раніше було названо простий спосіб підвищення урожайності сої та якості врожаю.