Агрономія

Інокулянти: різновиди, специфіка дії біопрепаратів, вигоди від використання

Інокулянти: різновиди, специфіка дії біопрепаратів, вигоди від використання

Досвідчені фермери сучасності знають, як отримати якісний урожай, попередити захворювання і передчасні процеси старіння рослин. Вони щорічно проводять інокулюють. Суть даного процесу полягає в нарощуванні кількості корисних живих бактерій.

 

Інокуляцію можна проводити перед посадкою і після неї. Відповідно, одні фермери обробляють насіння культур, інші – молоді рослини. Роблять це за допомогою спеціальних препаратів, які називаються інокулянтів. Про них і піде мова в даній статті.

 

Характеристика інокулянтів

 

Почнемо з того, що препарати з органічною основою надають виключно позитивний вплив на організми рослин. Одні з них нормалізують вироблення корисних речовин, інші сприяють їх наповнення, а треті посилюють роботу імунної системи. У складі біостимуляторів культур містяться різні натуральні компоненти:

 

  • бактеріальні;
  • грибні;
  • комбіновані.

Від складу залежить специфіка біологічного дії речовини і механізм роботи препарату.

 

Всі існуючі природні стимулятори класифікують на 4 групи:

 

1. Біологічно активні добрива.

2. Мікоризи.

3. Препарати біоконтролю.

4. Фітостімулятори.

Розберемося з механізмами впливу речовин першої групи на рослини. В їх основі лежать бактерії. Біодобрива покликані виконувати такі завдання:

 

  1. Збільшення родючості грунту.
  2. Накопичення доступних біологічних мікроелементів.

 

Найбільш часто біодобрива використовують на полях сої. Симбіотичні азотфіксатори збільшують кількість азоту на 70-80%.

 

Фітостімулятори діють по-іншому. Вони нормалізують і прискорюють ріст шляхом благотворного впливу на розвиток кореневої системи або надземних органів. Основними активними речовинами таких препаратів виступають фітогормони.

 

Тепер про мікоризних інокулянтів. Вони суттєво відрізняються від двох попередніх груп препаратів і за складом, і за специфікою дії. Мікоризи працюють завдяки грибам, які виступають їх головними компонентами. Складові цих біопрепаратів прискорюють і покращують всмоктувальну здатність кореневої системи, в результаті чого рослина поглинає більше корисних речовин.

 

Препарати біоконтролю використовують безпосередньо перед посадкою насіння. Їх нерідко називають натуральними протруйниками. Основними діючими речовинами даних препаратів виступають:

 

  • гриби-гіперпаразіти фітопатогенів;
  • бактерії з вираженими антагоністичними властивостями.

Біозахисні препарати використовують з метою захисту рослин від хвороб, шкідників, паразитів. Хочете дізнатися більше про речовини і купити хороший якісний стимулятор? Компанія Tegra реалізує біопрепарати в Україні. Фахівці цієї фірми дадуть відповідь на питання, що цікавлять, підберуть стимулятор з урахуванням потреб вирощуваної культури.

 

Аналіз вигод від застосування біопрепаратів на прикладі сої

 

Сьогодні інокулюють проводять на полях зернобобових рослин. Найбільш часто біопрепаратами стимулюють розвиток сої. Розглянемо на прикладі цієї культури, які вигоди отримують фермери.

 

Основною метою інокуляції насіння сої виступає збільшення кількості бактерій Rhizobia. Після впливу на рослину біостимуляторами спостерігається значне підвищення частки азоту. Все тому, що бактерії активно поглинають його з повітря. Накопичення азоту спричиняє прискорення процесів росту сої, в результаті чого поліпшується якість врожаю.

 

Чи вигідно проводити інокулюють? Так, і не тільки на полях сої. Витрати окупляться, адже не потрібно буде витрачати багато грошей на покупку засобів для захисту рослин. Меншою стане частота і щедрість поливів. І головне – чи вдасться зібрати хороший урожай. В результаті численних досліджень виявлено, що після використання біостимуляторів з 1 гектара фермери отримують на 140-400 кг більше сої, ніж без обробки.

 

Які препарати варто купувати тим, хто зацікавлений в зборі хорошого врожаю згаданої бобової культури? Сухі інокулянти або концентровані рідкі стерильні речовини. При їх використанні потрібно строго дотримуватися рекомендацій виробників. В іншому випадку, результат обробки буде незадовільним. Насіння краще сіяти відразу після інокуляції. Важливо попередити вплив зовнішніх чинників, особливо сонячного випромінювання. Живим організмам властиво гинути в несприятливих умовах, тому необхідно чітко слідувати інструкції.

 

ua.tegraco.com

 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!