Агромаркет

USDA збільшив прогноз виробництва кукурудзи Україною на 5,5 млн тонн

Згідно оновлених прогнозів USDA, в 2022/23 МР показники України щодо виробництва та експорту пшениці залишаються сталими – 21,5 млн тонн та 10,0 млн тонн, відповідно. А от щодо кукурудзи, то очікується збільшення виробництва на 5,5 млн тонн до 25 млн тонн, в той час як експортні відвантаження кукурудзи очікуються на тому ж рівні – 9,0 млн т.

Про це повідомляє пресслужба УКАБ, посилаючись на оновлений світовий прогноз балансу основних сільськогосподарських культур на 2022/23 маркетинговий рік Департаменту сільського господарства США (USDA).

Зокрема, світовий прогноз пшениці на 2022/23 МР передбачає зниження виробництва, скорочення споживання, часткове скорочення торгівлі та трохи нижчі кінцеві запаси.

Прогнозоване світове виробництво пшениці скоротиться на 1,4 млн тонн до 773,4 млн тонн за рахунок скорочення обсягів виробництва Індією (-2,5 млн тонн до 106,0 млн тонн) через несприятливі погодні умови з частковою компенсацією збільшення виробництва росією (+1,0 млн тонн до 81,0 млн тонн) завдяки сприятливим погоднім умовам.

Прогнозована світова торгівля в 2022/23 МР скоротиться на 0,3 млн т до 204,6 млн тонн через зниження експорту з Індії, що не повністю компенсуються зростанням експорту з росії та Узбекистану. Експорт Індії скорочується на 2,0 млн тонн до 6,5 млн тонн, оскільки уряд має намір обмежити експорт для забезпечення достатніх внутрішніх запасів. Прогноз російського експорту збільшили на 1 млн тонн до 40,0 млн тонн.

Прогнозовані світові кінцеві запаси на 2022/2023 МР знижуються на 0,2 млн тонн до 266,9 мільйонів, що є мінімальним показником за шість років.

Щодо світового ринку кукурудзи, то тут очікується збільшення обсягів виробництва та кінцевих запасів, а всі інші показники практично без змін. Всі зміни пов’язані зі збільшенням прогнозу виробництва кукурудзи Україною на 5,5 млн тонн, однак це збільшення виробництва переходить в збільшені кінцеві запаси, так як за оцінками USDA, Україна не зможе збільшити обсяги свого експорту.

Нагадаємо, ситуація вимагає глобально змінювати підхід у вирощуванні кукурудзи.