Агромаркет

Стало відомо про дієвий захист від землевпорядного рейдерства

Прогалини у земельному банку є однією із причин землевпорядного рейдерства агропідприємств, адже саме такі упущення приваблюють «загарбників». Про це виданню AgroTimes розповів засновник і керівник компанії Feodal.Online Андрій Дем’янович.

Спеціаліст зазначив, що нерідко такий вид рейдерства ще називають неконструктивною конкуренцією, оскільки його дії направлені на переманювання пайовиків, реєстрацію договорів на ділянку, на якій вже час збирати врожай абощо.

«У випадку «вільної» ділянки без наявного договору оренди, процес реєстрації права користування нею, як відомо, не залежить від періоду року, або від того, чи дозрів на ній врожай. Тому ваш конкурент може легко прийти на бажану ділянку і зібрати ваш врожай. А ви залишитесь без землі і без прибутку», — наголосив Андрій Дем’янович.

Фахівець акцентує, що єдиний захист від такого рейдерства — наведення ладу у земельному банку, бачення своїх земель та конкурента, а також контроль строків договорів оренди.

«Насамперед необхідно провести землевпорядний аудит земель всієї громади, або тих адміністративних одиниць, у яких знаходяться масиви підприємства, а потім постійно моніторити землі у єдиній системі, наприклад, Feodal.Land», — наголосив Андрій Дем’янович.

Нагадаємо, експерт розповів про варіанти розширення земельного банку для фермерських господарств.