Агромаркет

Експерт розповів про можливості розширення земельного банку

В умовах вільного ринку землі, конкуренція серед агровиробників стає дедалі жорсткішою і їм варто шукати нові шляхи розширення земельного банку. Про це виданню AgroTimes розповів засновник і керівник компанії Feodal.Online Андрій Дем’янович.

За словами експерта, найдоцільнішим варіантом розширення зембанку є моніторинг ділянок у межах колишньої сільської ради та контроль термінів договорів власного підприємства та конкурента у єдиній системі, такій як Feodal.Land.

«Як правило, близько 50% незареєстрованих договорів оренди в межах колишньої сільради — це ділянки, власники яких уже померли. На ці землі фермеру доцільно укладати договір оренди з територіальною громадою через схему управління спадщиною, що розширить оброблювані масиви господарства», — пояснив Андрій Дем’янович.

Фахівець додав, що, аби ефективно конкурувати з іншими товаровиробниками, фермеру необхідно вести структурований облік з візуалізацією ділянок на карті, і баченням термінів договорів у межах підприємства і за його межами, розуміти, де обробляються ділянки без договору оренди та мінімізовувати ці ризики за допомогою системи Feodal.Land.

«Ту інформацію, яку раніше землевпорядники робили не один місяць, можна отримати за кілька днів. Система надає швидкий доступ до витягів з двох сучасних реєстрів — Державного земельного кадастру і Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, можливості контролю і обліку свого земельного банку, можливості розширення, моніторингу конкурентів, вивантаження даних в Excel, бачення прогалин та упущень, а також багато іншого корисного функціоналу», — підсумував спеціаліст.

Нагадаємо, в Україні створено новий діджитал інструмент для керування земельним банком.