Агромаркет

Обмеження на експорт спричиняють зростання цін та дефіцит на ринках, - думка

Одним з наслідків близької продовольчої кризи є обмеження, які країни почали вводити для своєї безпеки.

Про це у своєму Телеграм-каналі написав член парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

За його словами,Туреччина припинила експорт вершкового масла, яловичини, баранини, кіз, кукурудзи, рослинної олії.

Молдова, Сербія, Угорщина почали обмеження на експорт пшениці.

Великі імпортери Ліван, Алжир, Єгипет, які перебувають у зоні ризику голоду ввели свої обмеження.

Індонезія припинила експорт пальмової олії, яка використовується у багатьох галузях.

Країна-агресор рф обмежила продаж добрив, цукру та зерна.

«Загалом з початку року країни ввели 47 обмежень на експорт харчових продуктів та 43 – на добрива», – зауважив Дмитро Соломчук.

Він нагадав, що Китай обмежив експорт добрив ще до війни в Україні, що значно ускладнить ситуацію. У Бразилії – одного з найбільших виробників с/г продукції  у світі – спостерігаються збої у доставках добрив з чорноморського регіону.

«Такі обмеження спричиняють ще більше зростання цін та дефіцит на ринках. В продуктових магазинах Іспанії, Греції та Великобританії вже вводяться обмеження на кількість зернових або олії, які люди можуть купувати, – підкреслив парламентар. – Ціль путіна одна – посіяти хаос, кризу у світі. Наша ціль – консолідувати світ та виграти війну проти росії. Тільки тоді світ зможе стабілізувати ситуацію».

Нагадаємо, ЄС хоче призупинити на рік дію мит на український експорт. Також ми писали, що Велика Британія скасувала всі тарифи та квоти для українських товарів.