Агромаркет

Держрезерв тестує нові механізми оновлення і закупівлі запасів

Держрезерв тестує нові механізми оновлення і закупівлі запасів

Державне агентство резерву України напередодні вступу в силу закону «Про державні резерви» відпрацьовує новий формат здійснення закупівель та оновлення запасів.

Про це повідомляє пресслужба Держрезерву.

Тестування нових підходів та форматів розпочало заздалегідь, щоб заощадити організаційні та часові ресурси після офіційного старту реформи 16 грудня.

Зокрема, поточне освіження запасів з липня 2023 року здійснюється в форматі відкритих торгів на електронних аукціонах майданчика «Прозоро.Продажі». Для порівняння, попередній порядок передбачав аналоговий формат продажу, тобто аукціон відбувався буквально шляхом підняття рук учасниками. 

Так само і закупівлі в Державний резерв уже зараз проводяться через ДУ «Професійні закупівлі». Така централізація сприяє економії організаційних витрат замовника, а доведена прозорість торгівельного майданчика виключає корупційну складову. 

Крім того, від початку листопада Держрезерв проводить масштабний розпродаж морально та фізично застарілих номенклатур, закуплених 15+ років тому.

У такий спосіб держава позбавиться від шапок-ушанок із штучного хутра для військовослужбовців, закладених до Держрезерву на початку 2000-х років ти більш як пʼять років уже неактуальних. Також реалізації підлягає зерно врожаїв 2007-2018 рр,  термін зберігання якого, згідно стандартів відомства, давно вичерпався. Крім того, буде реалізоване на конкурсних засадах незатребуване моторне масло М-63/10D, термін зберігання якого також завершується.  Виручені кошти будуть спрямовані на освіження та поповнення запасів Держрезерву.

«Ми напрацьовуємо досвід роботи в оновленому форматі, щоб після того,  як реформа повноцінно розпочнеться, ми не витрачали час  на  налагодження процесів, а чітко розуміли їх архітектуру. Крім того, ми використали цей час для виявлення проблемних та вузьких місць в процедурах закупівель/освіження запасів та нівелювання їх, – прокоментував Дмитро Бабак, т.в.о. Голови Держрезерву. – Наразі включився зворотній відлік, коли радянщина в системі Державного резерву доживає свої останні дні».

Раніше Рада підтримала реформування держрезерву. Також ми писали, що Держрезерв продасть зерно врожаїв 2007-2018 років.