Агромаркет

На Одещині створюють медовий кластер співтовариств бджолярів

Виробники меду в Одеській області створюють Кластер співтовариств бджолярів. У Великомихайлівському районі ФГ «Здорова Бджола» стане лідером та агрегатором всіх об’єднань і спільнот бджолярів.

Про це повідомляє пресслужба Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

В кластері планують надавати всі послуги бджільництва – від кочівлі до викачування та зберігання меду. Це розвиток матководства, реєстрація племінних пасік, щоб легалізувати та вивести з тіні бджільництво району, полювання на новітні технології та розвиток апітуризму. Стаціонарним, домашнім пасікам тут надаватимуть навчання і професійне сучасне обладнання. На пустирях, схилах і неугіддях підсіватимуть медоносні трави. У школах планують закласти насіннєві розсадники медоносних дерев і висаджувати їх з дітьми та пенсіонерами уздовж доріг, шкіл, стадіонів. Кочуючим пасікам ФГ «Здорова Бджола» пропонує дружбу і взаємодію з картами фермерських посівів.

«Для створення такого кластера тут історично склалися необхідні умови, – розповідає засновник ФГ «Здорова Бджола» Петрушев Володимир. – На сьогоднішній день ситуація така, що основна маса бджолярів – люди похилого віку, які працюють за принципом «як дід навчив». Тому акцент робиться на оптовій реалізації меду замість виготовлення інших видів продуктів бджільництва. Основна причина такого підходу – це відсутність сучасної інформації та навичок впровадження новітніх технологій. Мало хто з бджолярів знає, що торгівля тільки медом дає 30% можливості отримання прибутку при продажах прополісу, пилку тощо».

Метою ФГ і майбутнього кластера є об’єднання дрібних бджільницьких господарств, які не можуть бути конкурентоспроможними через свою розрізненість; впровадження сучасних технологій та інновацій у виробництві меду; кочівля і співпраця з фермерами і картами посівів; створення спільного центру і торгових точок для конструктивного зв’язку бджолярів з маркетологами, а також з іншими підприємцями заради підвищення ефективності роботи кожного і зростання конкурентоспроможності.

Нагадаємо, Україна входить до трійки світових експортерів меду після Китаю і Аргентини. Також ми повідомляли, що на Луганщині динамічно розвивається медовий бізнес.