Агромаркет

На Луганщині динамічно розвивається медовий бізнес

На Луганщині динамічно розвивається медовий бізнес

У Луганській області наразі нараховується понад 2,5 тисячі бджолярів.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Луганської ОДА.

Тільки у поточному році видано 450 нових паспортів пасік. Тож, на переконання посадовців Луганщини, медовий бізнес динамічно розвивається, а продукція луганських бджолярів затребувана як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

«У нас є досить великі шанси вийти на лідируючі позиції у галузі і створити в області племінні господарства по розведенню української степової бджоли. В Україні сьогодні їх 12, ми можемо створити три у Луганській області», – зазначив голова «Асоціація бджолярів Луганщини «Медова Артіль» Антон Міхєєв.

Тим не менш, за його словами, існують проблеми щодо захисту бджіл від отруєння пестицидами. Також дається взнаки недостатня кількість медоносних рослин та площ, на яких би могли працювати бджоли.

У рамках підписання Меморандуму про співпрацю між Луганською ОДА, ГУ Держпродспоживслужби у Луганській області, проєктом USAID «Економічна підтримка Східної України» та громадськими  організаціями бджолярів Луганщини запропоновано висадити по області вздовж доріг катальпу – дерево яке одночасно прикрашало б пейзажі Луганщини та «годувало» бджіл. Також підприємці просили очільника області посприяти у організації опилення полів бджолами, щоб продемонструвати аграріям переваги такого підходу.

Нагадаємо, за програмою USAID підприємство на Луганщині отримало тисячі замовлень від бджолярів. Також ми писали, що бджолярі працюватимуть за новими правилами.