Агромаркет

Через COVID-19 понад 14 млн людей зіткнулися з продовольчою незахищеністю у Європі та Центральній Азії

Показники поширеності недоїдання, гострої та помірної відсутності продовольчої безпеки в Європі та Центральній Азії в середньому набагато нижчі за показники в інших країнах світу. Однак у період з 2019 по 2020 рік під час пандемії COVID-19 понад 14 мільйонів людей зіткнулися з помірною чи гострою продовольчою незахищеністю.

Про це повідомляє пресслужба  Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).

За останні два десятиліття країни регіону Європи та Центральної Азії досягли значного прогресу у боротьбі з продовольчою незахищеністю. У всьому світі чисельність людей, які страждають від недоїдання, збільшилася з 8,4 відсотка у 2019 році до 9,9 відсотка у 2020 році, тоді як у Європі та Центральній Азії середній регіональний показник, як і раніше, не перевищує 2,5 відсотка – рівень, на якому він знаходився вже майже два десятиліття.

Однак ця цифра не є однаковою для всіх субрегіонів: так, у країнах Європейського союзу, Європейської асоціації вільної торгівлі та в країнах Співдружності Незалежних Держав, що розташовані в Європі, цей показник є низьким, у той час, як у країнах Кавказу, Центральної Азії та Західних Балкан за останні кілька років спостерігається його невелике зростання.

«Пандемія негативно позначилася на продовольчій безпеці країн Європи та Центральної Азії», – заявив заступник Генерального директора та Регіональний представник ФАО Володимир Рахманін. – Тому в цій доповіді зроблено спробу оцінити, як змінилися показники продовольчої безпеки та харчування в регіоні, субрегіонах та країнах регіону під впливом пандемії та наскільки країни регіону змогли просунутися вперед у досягненні ЦСР».

У всьому світі 2020-й став роком початку пандемії COVID-19, яка призвела до перебоїв у роботі ринків, перебоїв у торгівлі та роботі ланцюжків постачання продовольства. У Європі та Центральній Азії кількість людей, які страждають від відсутності продовольчої безпеки, збільшилася на 7 млн ​​у 2020 році та досягла 22 млн (близько 2,4 відсотка населення), у той час як кількість людей, які зазнають помірну чи гостру відсутність продовольчої безпеки (відсутність доступу до безпечної, поживної та достатньої їжі) зросла на 14 млн осіб, досягнувши 111 млн (11,9 відсотка від загальної чисельності населення). І хоча це середній показник по регіону, показники на Західних Балканах, у Центральній Азії та на Кавказі вищі.

«Оскільки політичні заходи, які вживаються у відповідь на пандемію в різних країнах, сильно відрізняються залежно від їхнього рівня добробуту та політичної волі, національна та субрегіональна нерівність у доступі до продовольства та харчування, безумовно, зростатиме, – зауважив Володимир Рахманін. – З цим необхідно боротися, щоб регіон Європи та Центральної Азії зміг рухатися до досягнення достатнього рівня забезпеченості продовольством та харчуванням для всіх, і щоб ніхто не залишився поза увагою».

Нагадаємо, щонайменше 135 млн людей у світі відчувають гостру нестачу продовольства.