Тваринництво

Зеараленон негативно впливає на репродуктивну функцію свиноматок

Зеараленон негативно впливає на репродуктивну функцію свиноматок

Первинний ризик для здоров’я свиней, пов’язаний з ураженням кормів мікотоксинами, вивчено досить добре. Зокрема, доведено негативний вплив зеараленону на репродуктивну функцію свиноматок унаслідок його естрогенної дії.

До того ж ремонтний молодняк, який отримав навіть мінімальну дозу зеараленону в утробі свиноматки або на підсосі, латентно переносить токсикацію, тобто без особливо вираженого падежу. Але пізніше такі ремонтні матки не здатні дати потомство, бо репродуктивні органи істотно відстають у розвитку.

Доведено вплив мікотоксинів на ефективність вакцинації: контамінація кормів мікотоксинами навіть за незначних концентрацій знижує її ефективність. У результаті пригнічується клітинний імунітет через зменшення титрів антитіл (гуморальний імунітет), виникає імуносупресія.

Це зазвичай спостерігається за взаємодії мікотоксинів зі збудниками Mycoplasma agalactiаe, Rhusiopathiae Erysipelothrix, Salmonella Choleraesuis, вірусом репродуктивно-респіраторного синдрому свиней, вірусом хвороби Ауєскі.

АgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!