Тваринництво

Збудників субклінічного кокцидіозу птиці дуже складно діагностувати

Збудником клінічної форми кокцидіозу курей є представники роду Eimeira: E. acervuline, E. maxima, E. necatrix, E tenella, E. brunetti. Субклінічний кокцидіоз найчастіше спричиняють два види кокцидій: E. praecox та E. Mitis, пише журнал «Наше птахівництво».

Клінічні ознаки, що свідчать про кокцидіоз, – те, що птиця споживає більше води, депресивна, змінюється консистенція фекалій. Залежно від виду еймерій уражуються різні відділи кишківника.

Патологоанатомічні зміни між різними видами кокцидій також можуть відрізнятися: від появи некротичних фокусів до катарально-геморагічного ентериту (на фото).

Збудників субклінічної форми кокцидіозу – E. mitis та E. Praecox – діагностувати дуже складно через відсутність патогномонічних ознак. Ці кокцидії скорочують довжину ворсин кишківника, тим самим зменшуючи площу всмоктування поживних речовин. За механізмом дії вони працюють як реовірусна інфекція. У результаті птиця недоотримує поживні речовини, вітаміни, макро- і мікроелементи з корму, що знижує продуктивні показники.

Як повідомлялося, найзручніші способи діагностики еймеріозу індиків – копроскопічні.