Тваринництво

За сонячного удару в птиці уражується центральна нервова система

Сонячний удар виникає почасти у водоплавної птиці (особливо молодняку) за прямого впливу інфрачервоного спектра сонячної радіації, пише журнал «Наше птахівництво».

За таких умов навіть короткочасна відсутність вільного доступу до води спричиняє сонячний удар. Молодняк водоплавної птиці гине з ознаками функціонального розладу нервової системи: виникають парези та паралічі, судоми тіла й окремих його частин.

Своєрідною профілактикою сонячного удару у водоплавної птиці є утримання її з раннього віку на природних водоймах. Якщо є можливість надати птиці доступ до джерел води, то обов’язковою умовою є профілактика спалахів гельмінтозів.

Не варто нівелювати виникнення сонячного удару за сприятливих чинників і у суходільної птиці. В такому разі в неї виникає невмотивоване збудження, яке змінюється різкими проявами стану пригнічення. Слизові оболонки – у стані венозного застою, виникає тремор, судоми з досить швидкою загибеллю ураженого поголів’я.

Патологоанатомічні зміни проявляються у вигляді гіперемії оболонок головного мозку і крововиливами різної інтенсивності, а також гіперемії та набряку головного мозку.