Тваринництво

За лікування мікоплазменної інфекції у птиці важливим є вибір активної речовини

Антимікробне лікування – часто єдиний варіант лікування ураженої мікоплазмою птиці. Його можуть застосовувати лише для вже інфікованої птиці. Та, попри свою ефективність, антимікробне лікування не усуває інфекцію повністю. Як правило, хвороба рецидивуватиме, після чого треба проводити повторне лікування, пише журнал «Наше птахівництво».

Антимікробні засоби дають змогу контролювати вертикальне передання мікоплазми, що позитивно впливає на зменшення рівня інфікування господарства. Лікування мікоплазми з перших днів допоможе максимально уникнути симптомів захворювання.

За лікування мікоплазменної інфекції у птиці важливим є вибір активної речовини. Наступним етапом знешкодження мікоплазми має бути вчасна вакцинація та ерадикація інфекції.

Вибір активної речовини у препараті від мікоплазмозу залежить від:

– фармакокінетики – поведінки антимікробних складників у організмі курчати;

– фармакодинаміки – впливу активної речовини на організм. У лабораторіях визначають чутливість збудника до препарату, для ефективного лікування має бути висока чутливість in vitro. Чутливість збудника до антимікробного засобу впливає на те, яка кількість препарату знадобиться;

– особливостей, пов’язаних з категорією птиці: бройлери, молодняк, несучка, племінна птиця.

Збудник мікоплазмозу не має чіткої зовнішньої оболонки, що дозволяє безперешкодно потрапляти у внутрішньоклітинні середовища і розмножуватися там. Тому під час лікування мікоплазми необхідно використовувати препарати з високим рівнем внутрішньоклітинного проникнення. Наприклад, пеніцилін і цефалоксин мають дуже низький рівень проникнення. У протимікробних препаратів із такими активними речовинами, як тіамулін, тилозин, тилмікозин, дуже високий рівень внутрішньоклітинного проникнення і накопичення, тому вони можуть бути ефективними за лікування мікоплазмової інфекції.

Нагадаємо, гострі мікоплазмози у птиці часто розвиваються на тлі інших інфекцій.