Тваринництво

За гіперспектрального методу визначення статі курчат не треба дорогих витратних матеріалів

За гіперспектрального методу визначення статі курчат не треба дорогих витратних матеріалів

Гіперспектральний метод, розроблений німецькою компанією Agri Advanced Technologies GmbH, дозволяє визначити стать курчат на 13-й день інкубації за кольором ембріонального оперення, специфічним для кожної статі, пише журнал «Наше птахівництво».

Для цього методу спеціально розроблене автоматизоване обладнання CHEGGY. Всередині вимірювальної камери яйця підсвічуються знизу, а зверху фіксується їхнє спектральне зображення. Потім спектр зображення аналізують на комп’ютері. На основі відмінностей у виміряних спектрах світла система визначає стать курчат в яйцях, а на додаток до цього і незапліднені яйця.

Незапліднені й чоловічої статі яйця автоматизовано вибраковують. Точність визначення статі становить не менше 95%. Процедура не потребує проникнення всередину яєць, отже, яєчна шкаралупа лишається цілою.

Обладнання не потребує дорогих витратних матеріалів.

Продуктивність машини – 20 тис. яєць/година.

Основні недоліки гіперспектральної технології:

– придатність лише для курей коричневих кросів;

– порівняно пізній строк визначення, коли ембріон уже, ймовірно, може відчувати біль.

Зважаючи на останній аргумент, розробник доповнив машину повністю автоматизованою анестезіологічною установкою, за допомогою якої чоловічі ембріони піддаються дії електричного струму, щоб усунути будь-яке можливе відчуття ними болю за переривання розвитку.

Таке обладнання вже використовують у низці інкубаторіїв Німеччини, Франції, Іспанії та країн Бенілюксу.

Як повідомлялося, стартап працює над визначенням статі курчат за допомогою редагування генів.