Тваринництво

Які вимоги висуваються до деззасобу на свинофермі

Які вимоги висуваються до деззасобу на свинофермі

Вірус африканської чуми свиней (АЧС) може потрапити на територію господарства навіть за найсучаснішої системи біобезпеки, якщо є порушення технологічного процесу вирощування свиней, людський чинник або використовуються неефективні дезінфектанти.

пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, ефективність дезінфекційного засобу повинна бути підтверджена незалежними експертами з багатьох країн світу. Для дезінфекції найкраще, коли продукт має дуже високий або низький pH: <3,9 чи >11,5.

Дезінфектант повинен бути швидкодійним, зокрема за низьких і високих температур, безпечним для тварин і співробітників ферми, які з ним працюють, а також для обладнання, з яким контактує.

Слід пам’ятати, що дезрозчин діє, коли поверхня, яку він вкриває, волога. Експозиція дії залежить від його концентрації, бактерицидних властивостей, стійкості мікроорганізмів тощо.

Для ефективного результату поверхню рівномірно зволожують розчином деззасобу, наносячи його потужним струменем або дрібним розпиленням.

Методика контролю робочого розчину в наливних ванночках, дезрозчину на дезкилимках має бути простою та зрозумілою для працівників.

Як повідомлялося, на племзаводі «Агропрайм Холдинг» свині отримують дезінфекційний душ.