Тваринництво

Які плюси й мінуси дезінфектантів із хлором та пероксидом водню

Хімічні дезінфектанти, які використовують у практиці ветеринарної медицини, мають неоднакові спектри антимікробної дії, різні ступені активності, токсичність та корозійну активність, отже, і різне призначення та сфери застосування.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Так, традиційні засоби дезінфекції – хлорактивні препарати – мають високу активність до всіх видів патогенних мікроорганізмів і є відносно дешевими. Хлорорганічні сполуки схвалено для контролю небезпечних вірусних захворювань, але у високих концентраціях.

За наявності органічних сполук вони зменшують активність. Хлорактивні препарати розкладаються під дією сонячного світла, руйнують м’які метали, подразнюють слизові оболонки та шкіру.

Дезінфектанти на основі пероксиду водню без запаху, швидко розкладаються у довкіллі на нетоксичні продукти, мають високі бактерицидні, віруліцидні, туберкулоцидні, фунгіцидні та спороцидні властивості, не токсичні. Їх використовують у присутності тварин. Вони мають короткий час контакту.

До недоліків препаратів на основі пероксидних сполук, а також їхніх робочих розчинів відносять низьку стабільність, особливо за наявності металів змінної валентності, лужного середовища чи забрудненості. Діючі речовини швидко розкладаються, внаслідок чого їхній уміст різко знижується і, відповідно, зменшується ефективність дезінфекції.

Препарати цього класу, особливо на основі надоцтової кислоти, спричиняють корозію металів, мають різкий запах та подразнювальну дію.

Як повідомлялося, при виборі дезінфектантів визначальною є не лише діюча речовина.