Тваринництво

Як забезпечити успішну імунізацію свиней

Існує два методи напрацювання свинями імунітету: активна і пасивна імунізація. Перший метод передбачає контрольоване введення імуногену, в результаті якого організм тварини самостійно набуває здатності до самозахисту. За пасивної імунізації вже утворені антитіла потрапляють в організм тварини через колостральний імунітет (у поросят) або гіперімунні сироватки.

Зокрема, таким чином працюють усі колібактеріозні вакцини, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Щоб імунізація свинопоголів’я пройшла успішно, слід дотримуватися трьох основних умов: мати імунокомпетентну тварину, якісну сертифіковану вакцину та кваліфікований персонал.

Вимоги до зберігання і транспортування вакцин не менш важливі. Необхідно забезпечити температурний режим 2-8 ℃, а перед застосуванням вакцину потрібно підігріти на водяній бані до температури 15-25 ℃.

Залежно від ситуації в господарстві ветлікар ухвалює рішення, вакцинувати живими ослабленими або інактивованими вакцинами. Якщо є підозра на інфекцію або в свиногосподарстві вже є захворювання, слід застосовувати живу (атенуйована) вакцину –  вона швидше, ніж інактивована, напрацює імунітет.

Інактивовану вакцину на основі мертвого (інактивованого) патогена застосовують передусім для систематичної профілактики хвороби, коли немає спалаху захворювання.

Особливу роль в інактивованій вакцині відіграє ад’ювант – речовина, що в комбінації з антигеном індукує посилення імунної відповіді. Ідеальна ад’ювантна вакцина безпечна для свиней, не спричиняє клінічних, місцевих або системних алергічних реакцій і абсолютно безпечна для споживачів харчових продуктів тваринного походження.

Нагадаємо, вакцинація є специфічною профілактикою хвороби Ауєскі.