Тваринництво

Вакцинація є специфічною профілактикою хвороби Ауєскі

Хвороба Ауєскі, або псевдосказ, проявляється у свиней ураженням головного та спинного мозку, сильним свербежем і розчісуванням, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У новонароджених поросят це вірусне захворювання перебігає у надгострій формі з септичним проявом протягом 4-12 годин і високою летальністю. У поросят віком від 10 діб до трьох місяців спостерігають лихоманку й ознаки ураження центральної нервової системи, що може тривати від кількох годин до трьох діб. Загибель тварин у цій віковій категорії сягає 70-100%.

У свиней старшого віку перебіг хвороби Ауєскі відбувається у латентній формі, іноді з проявами пневмонії. Свиноматки можуть абортувати. Свині можуть одужувати, однак лишаються вірусоносіями близько 12 місяців, а в деяких випадках довше.

У природних умовах зараження свиней відбувається респіраторним шляхом, а також через контаміновані корм і воду.

Для профілактики хвороби Ауєскі у свиногосподарствах слід дотримуватись заходів біобезпеки, комплектувати стада з благополучних щодо псевдосказу господарств із подальшим 30-денним профілактичним карантинуванням і дослідженням на вірусоносійство.

Вакцинація живими й інактивованими вакцинами є специфічною профілактикою хвороби Ауєскі. В Україні свиней дозволено вакцинувати зареєстрованими маркованими gE(g1)-негативними й інактивованими культуральними вакцинамии УНДІЕВ.