Тваринництво

Як вибрати ефективну комбінацію пробіотиків

Пробіотики допомагають підтримувати здоровий баланс у кишківнику, покращують здоров’я, працездатність та захищають від кишкових розладів, пише журнал «Наше птахівництво».

Різні види мікробів використовують як пробіотики для тварин, включно з Bacillus, Enterococcus, Lactobacillus, Pediococcus і штамами дріжджів, що належать до Saccharomyces cerevisiae. Загалом вони утворюють три основні класи: спороутворювальні бактерії, як-от Bacillus, бактерії, що продукують молочну кислоту, Lactobacillus, живі дріжджі.

Комерційно доступні продукти можуть містити один або кілька різних видів пробіотиків залежно від призначення використання та бажаного результату.

Проте деякі види пробіотиків поєднують у собі найкращі властивості представників різних класів. Наприклад, Bacillus coagulans DSM 32016 поєднує властивості спороутворювальних і молочнокислих бактерій. Таким чином він використовує різні механізми дії для модуляції мікробіоти на благо тварини.

Для кожної ферми та конкретної ситуації важливо правильно вибрати продукт, який відповідає потребам птиці.

Крім того, специфічні для мікробів відмінності впливають на вибір певного пробіотика залежно від ефекту. Так, види Bacillus відомі своєю термостабільністю і виробленням травних ферментів, поліпшенням конверсії корму. Тоді як бактерії, що продукують молочну кислоту, швидко колонізують кишківник молодих тварин. Не менш важливо правильно вибрати підвид мікроорганізмів.

Нагадаємо, пробіотики пом’якшують вплив теплового стресу на птицю.