Тваринництво

Як уникнути помилок у годівлі бройлерів, яких вирощують без антибіотиків

Поширеною помилкою при плануванні впровадження програм годівлі птиці за вирощування без антибіотиків (ABF) є зосередження лише на боротьбі з кишковими інфекціями. Основна увага найчастіше приділяється кокцидіям або специфічним ентеробактеріям, таким як Clostridium perfringens, E. Coli або Salmonella spp.

Однак насправді це наслідки, а не причини проблеми. Справжня проблема – це надлишок поживних речовин у задніх відділах кишківника, що спричиняє розмноження в них цих мікробів унаслідок порушення рівноваги мікробіоти кишківника-господаря.

Надлишок поживних речовин у задніх відділах кишківника може бути наслідком або завищених рівнів поживних речовин у раціоні, або проблем із травленням у птиці. Перетравлення поживних речовин корму погіршують також наявність у кормах антипоживних речовин.

Тому оптимізація рецептур комбікормів задля підвищення засвоюваності поживних речовин є ключовим питанням для загального здоров’я бройлерів.

На споживання корму та перистальтику кишківника також негативно впливає стрес птиці через спеку, холод, дуже сухе або дуже вологе повітря в пташнику.

Програми освітлення теж можуть впливати на споживання корму та процес травлення. Інтенсивність світла нижча від 10 лк і 4-6 годин повної темряви в день поліпшують засвоюваність корму.

Важливе значення для поліпшення засвоюваності поживних речовин має достатнє споживання води птицею. Температура води 16-25 °C є ідеальною для підтримання активності більшості ферментів.

Показник буферної місткості кормів почали брати до уваги під час складання рецептур кормів недавно. Він характеризує їхню здатність до зв’язування кислот. Зниження буферної місткості сприяє глибшому проникненню кислот у корм у шлунково-кишковому тракті птиці, поліпшенню його перетравлення, дієвішому бар’єру проти шкідливої мікрофлори. Значення pH корму має біти між 5 і 7.

Як повідомлялося, МХП почав використовувати на курятині власне маркування «Без антибіотиків.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!