Тваринництво

Як убезпечити корів від нападів мошок

Профілактичні заходи з обмеження місць виплоду гнусу, зокрема й мошви, полегшать життя великій рогатій худобі. Зокрема, йдеться про меліорацію заболочених земель, культурне освоєння пасовищ, будівництво гідротехнічних споруд.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Тваринницькі ферми, літні табори для тварин слід будувати якнайдалі від боліт, заболочених лісів і кущів. Худобу потрібно випасати в той час, коли активність гнусу найменша. У відкритих загонах, на пасовищах слід розпалити багаття, яке виділяє багато диму й відлякує кровосисних комах.

Також важливо знищення личинок гнусу у водоймах. Для цього розпилюють інсектицидні препарати за допомогою наземних засобів механізації (ДУК, ЛСД, ВДМ) та авіації. Всі оброблення водойм необхідно погоджувати з місцевими органами, санепідемстанцією, а також сповіщати населення через ЗМІ. Водойми, що мають рибогосподарське призначення, не обробляють інсектицидами.

У години активності гнусу худобу утримують під навісами, у приміщеннях. Вікна й двері завішують антимоскітними сітками, мішковиною.

Корів випасають із 5-ї до 7-ї години ранку, коли активність мошок незначна. Тварин обприскують розчинами, емульсіями, аерозолями інсектицидних препаратів. Їх наносять на шкіру у вигляді дустів, мазей.

У період роїння мошки активно нападають на тварин. І захистити корову неможливо, комахи обліплюють її роєм. Деякі корови стрімко біжать до води, рятуючись від нестерпного болю, спричиненого мошками, й інколи тонуть у водоймі. Тому важливо перечекати кілька діб і не випускати худобу на пасовище.

Крім того, для відлякування мошок найбільш відкриті ділянки шкіри тварин змащують олією або олією з неостомазаном чи іншим інсектицидним препаратом.

У приміщенні для відлякування мошок розвішують світлу невелику тканину, змочену в інсектицидному препараті.

Як повідомлялося, через напади мошок у корів знижуються надої молока.