Тваринництво

Як проводити стратегічну дегельмінтизацію свиней

Стратегічну дегельмінтизацію у свинарстві рекомендується проводити перед переміщенням тварин до іншої технологічної групи, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ремонтних свинок і свиноматок краще обробляти за 3 тижні до осіменіння та за 2 тижні до опоросу, а молодняк свиней – перед відлученням (після 26-ї доби життя), на дорощуванні (65-75-та доба) та відгодівлі (110-та доба), поєднуючи зі зміною технологічного приміщення та раціону.

Для стратегічної дегельмінтизації підбирають найбезпечніші препарати з погляду можливого забруднення залишками ветеринарних медикаментів тваринної продукції. Через високу ліпофільність макроциклічні лактони, фенбендазол, мебендазол і альбендазол, левомізол мають тривалий період каренції й обмеження у використанні супоросним і лактуючим свиноматкам.

Саме тому вимоги ЄЕС дозволяють застосування флубендазолу свиням (поросятам, відгодівельному молодняку, супоросним і лактуючим свиноматкам). Бензімідазоли зв’язуються з димерами тубуліну і перешкоджають їхній полімеризації. Запобігання полімеризації тубуліну пригнічує поглинання глюкози й запасання глікогену. Овіцидну дію зумовлено гальмуванням формування веретена поділу та порушенням метаболізму у період ембріогенезу.

Технологічнішими вважаються препарати для змішування з питною водою. Сучасні допоміжні речовини дозволяють створювати стійкі емульсії або суспензії з будь-якими речовинами, не зважаючи на ступінь їхньої гідрофільності.

Як повідомлялося, нові методи зажиттєвої діагностики гельмінтозів свиней мають вищу ефективність.