Тваринництво

Нові методи зажиттєвої діагностики гельмінтозів свиней мають вищу ефективність

Нові методи зажиттєвої  діагностики гельмінтозів свиней мають вищу ефективність

Результативність боротьби з гельмінтозами свиней значною мірою залежить від своєчасної й ефективної діагностики. Також ураховуються епізоотологічні дані, клінічні ознаки, патолого-анатомічні зміни, а також результати лабораторних досліджень, які є визначальними для постановки діагнозу. Їх поділяють на зажиттєві та посмертні, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для зажиттєвої діагностики гельмінтозів шлунково-кишкового тракту свиней застосовують методи гельмінтокопроовоскопії, які засновані на виявленні яєць паразитів. Це методи флотації та їхні модифікації, що ґрунтуються на принципі спливання яєць унаслідок різниці їхньої питомої ваги та гіпертонічних сольових розчинів.

До загальновідомих флотаційних способів копроовоскопічної діагностики таких нематодозів, як аскароз, трихуроз, езофагостомоз і стронгілоїдоз належать методи й способи з використанням як флотаційної рідини насиченого розчину нітрату свинцю, тіосульфату натрію, сульфату магнію, кухонної солі (метод Фюллеборна), аміачної селітри (метод Котельникова-Хренова), цукру (метод Маллорі), суміші насиченого розчину хлориду натрію й гліцерину (метод Дарлінга), з бішофітом (метод Дахна).

Останнім часом науковці розробляють, удосконалюють і пропонують копроовоскопічні методи зажиттєвої лабораторної діагностики з вищою ефективністю. Запропоновано сучасний спосіб діагностики трихурозу свиней, де як флотаційну рідину використовують розчин карбаміду. Він ефективніший (до 77,69%), ніж застосування методів Котельникова-Хренова і Фюллеборна.

Також відомий удосконалений спосіб діагностики езофагостомозу свиней, де як флотаційний розчин запропоновано використовувати суміш розчину натрію хлориду та цукру у співвідношенні 1:1. Дослідження засвідчили, що результативність цього способу перевищувала (до 49,4%) ефективність методів Котельникова-Хренова, Маллорі та Фюллеборна.

Як повідомлялося, певні форми препаратів ефективніші у боротьбі з нематодозною інвазією у свиней.