Тваринництво

Як поліпшити використання кальцію та фосфору в раціоні бройлерів

Чим більше кальцію та фосфору засвоює організм птиці й менше його виводиться з послідом, тим менший негативний вплив птахівництва на довкілля.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Активною формою вітаміну D є 1,25 (OH)2 вітамін D3. Перетворення 25-OHD на активну форму відбувається в багатьох органах, але в основному в нирках.

Кількість цього вітаміну треба суворо регулювати в організмі птиці через його токсичність. 25-OHD всмоктується в кишківнику ефективніше, ніж вітамін D, бо менше залежить від абсорбції, опосередкованої міцелами, і долає низьку ефективність усмоктування жирів і жиророзчинних вітамінів, що спостерігається в ранньому віці птиці.

Водночас у дуже молодої птиці функція печінки може бути порушена (наприклад, через мікотоксини чи захворювання), і перетворення вітаміну D на його активну форму може бути нижчим, отже, засвоєння кальцію та фосфору також буде обмеженим. Цього не трапляється за додавання метаболіту 25-OHD, бо в печінці не відбувається жодних метаболічних процесів. Цей природний метаболіт доступний у вигляді дієтичної добавки.

Як повідомлялося, за порушення фосфорно-кальцієвого обміну яйця несучок не придатні для інкубації.