Тваринництво

Як організувати годівлю каченят

Як організувати годівлю каченят

Каченят з першого дня життя і до забою годують повнораціонними комбікормами. Особливо ефективними є гранульовані, пише журнал «Наше птахівництво».

Розмір гранул для першого періоду вирощування (у віці 2-3 тижні) – 2×4 мм, для другого періоду (4-8 тижнів) – 5×8 мм.

Уміст сирого протеїну для каченят у віці 1-3 тижні становить близько 18%, обмінної енергії – до 280 ккал. Каченятам старшого віку (3-8 тижнів) згодовують комбікорм із умістом протеїну до 16%, обмінної енергії – 290-300 ккал.

У перший тиждень вирощування каченят годують 7-8 разів на добу, потім – 4 рази.

Один раз на тиждень на 100 кг комбікорму додають 0,5 кг гравію (розмір часток – 2-4 мм). Гравій зберігається в шлунково-кишковому тракті 7-10 діб, тому його не можна додавати  за 10 діб до забою птиці.

Фронт годівлі за сухого типу годівлі становить у віці 1-3 тижні – 1,5 см на голову, 4-7 тижнів – 2 см. За комбінованого типу годівлі – 4 см, фронт напування – 1-2 см.

За комбінованого типу годівлі каченятам дають вологі розсипчасті мішанки, приготовані на сироватці або обраті. До складу мішанок для каченят до 10-денного віку додають зернові борошнисті корми без висівок, круто зварені яйця без шкаралупи, сир, свіжу зелену масу. Після 3-тижневого віку в мішанки додають до 15-20% добової потреби зелені й соковиті корми.

Не можна давати каченятам запліснявілі та затхлі корми.

Ремонтний молодняк відгодовують так само, як і каченят на м’ясо, – аналогічними кормами до 7-тижневого віку. З 7- до 26-тижневого віку каченят вирощують на зниженому до 14% вмісті сирого протеїну й обмінної енергії, щоб не допустити передчасного статевого дозрівання та ранньої яйцекладки. У раціон уводять до 7-10% трав’яного борошна, зелені корми або комбінований силос тощо, чи знижують на 20% норму згодовування повнораціонних комбікормів.

Як повідомлялося, повнораціонні комбікорми забезпечують найкращі показники вирощування каченят.