Тваринництво

Як можна регулювати імунну відповідь у птиці

Імунну відповідь у птиці можна регулювати за допомогою препаратів, активуючи центральну ланку імунної системи. Чи активувати імунну систему від периферії до центра, діючи на Т- і В-лімфоцити, а також їхні продукти.

Зберегти фізіологічний гомеостаз і забезпечити адекватний баланс між дією екзо-/ендопатогенних чинників й адаптаційно-регенераторним потенціалом організму можливо лише за таких умов:

– адекватність технологій утримання та годівлі фізіологічним потребам птиці;

– повноцінний генетичний потенціал;

– максимальне обмеження впливу негативних чинників довкілля;

– безумовний пріоритет застосування еубіотичних лікувально-профілактичних засобів;

– обмеження та в перспективі відмова від живих вірусних і бактеріальних вакцин, пробіотична й пребіотична підтримка;

– усунення з ветеринарної практики синтетичних й антибіотичних стимуляторів росту та продуктивності, а також високотоксичних дезінфектантів, які застосовують у присутності птиці.

Органічні технології – досить затратний шлях отримання здорового поголів’я. Головною мотивацією до їх впровадження є не так здоров’я птиці, як розуміння, що лише здорова птиця з ефективним метаболізмом і високим рівнем захисту організму здатна забезпечити безпеку і якість продукції.

Так, держави ЄС і США останніми роками посилили контроль й істотно скоротили обсяги використання у птахівництві кормових антибіотиків, а низку препаратів взагалі заборонили, щоб запобігти їхньому потраплянню в харчові продукти. Вагому альтернативу кормовим антибіотикам можуть скласти синбіотичні препарати, які також слугуватимуть стимуляторами росту птиці.

Як повідомлялося, синбіотики допомагають боротися з негативними наслідками теплового стресу в птиці.