Тваринництво

Вилов птиці може бути ручним або механічним

Під час вилову і транспортування птиці до особин меншого віку й ваги потрібно ставитися уважніше: у них слабкіші кістки та шкіра, недостатнє оперення, що сприяє підвищеному травмуванню, переохолодженню в несприятливих умовах тощо.

На цьому наголосила Марина Санжаровець, керівниця відділу контролю якості Миронівської птахофабрики, на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming.

Також важливо забезпечити належні умови птиці, що лишається в пташнику до основного забою. Зокрема, уникати травмування і стресу, дотримуватися вимог біобезпеки, оперативно налаштовувати параметри мікроклімату, подавати корм і воду.

«Але слід ураховувати, що вимоги деяких стандартів із благополуччя обмежують чи забороняють вибірку, – зауважила Марина Санжаровець. – Для коректного планування забою та забезпечення належної щільності під час транспортування перед виловом птиці бажано провести додаткове зважування».

Недотримання вимог щодо щільності може стати причиною підвищення смертності птиці або її травмування.

Вилов птиці здійснюють за приглушеного світла, за можливості варто використовувати захисні штори, зазначила вона.

Під час вилову треба забезпечити належну вентиляцію в пташнику й за потреби – обігрів, уникати зайвого шуму та різких рухів.

«Вилов можна здійснювати і ручним, і механічним способом, – уточнила Марина Санжаровець. – Найприйнятнішими за ручного вилову вважають вилов під грудку або за дві лапи. Використання спеціального обладнання за механічного вилову (на фото) дозволяє зробити процес менш травматичним, бо птицю не перевертають і не переносять до ящиків за лапи. Наприклад, за допомогою Apollo Generations 2, Chicken Cat, Easyload Harvester».

Нагадаємо, чим більше птиця махає крилами під час вилову, тим більше травмується.