Тваринництво

Усунення хронічної гіпокінезії у несучок запобігає заразним захворюванням

Усунення хронічної гіпокінезії у курей-несучок важливо для профілактики захворювань заразної етіології, до яких найчутливіші слабкі міопатичні особини зі схильністю до хронічних захворювань незаразної етіології.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Зареєстровано випадки спалахів хвороби Ньюкасла навіть у вакцинованого поголів’я, проте з недостатнім напруженням імунітету для стійкості до польового штаму вірусу. На розтині загиблого поголів’я у 90% випадків виявлено жовткові перитоніти та гепатити різної етіології, у 10% – дистрофію органів і тканин.

Зустрічаються непоодинокі випадки посилення патогенності сапрофітних мікроорганізмів, які циркулюють серед поголів’я, на тлі ослаблення імунобіологічних здатностей. У такому разі гіпокінезія виступає потужним стрес-чинником.

Для фізіологічно здорової птиці незначні стрес-чинники, зокрема технологічні, нешкідливі. Навпаки – вони вдосконалюють пристосувальні механізми і реактивність організму. За небажаних технологічних стресів поступово виникає компенсувальна реакція, якщо потреби птиці в плані годівлі та напування повноцінно задоволені. Спорадичні короткі стрес-чинники птиця здатна переносити без видимих наслідків для здоров’я.

Так коли стрес-чинники мають довготерміновий характер, розвиваються патологічні явища в нервовій системі, залозах внутрішньої секреції, трофіці органів і тканин через втрату адаптивних можливостей організму.

Як повідомлялося, за підлогового утримання гіпокінезія птиці неактуальна.