Тваринництво

У США переглянули потреби молочних корів у поживних речовинах

У США переглянули потреби молочних корів у поживних речовинах

Уперше за останні 20 років Національна академія наук, інженерії та медицини (NASEM, США), раніше відома як Національна дослідницька рада (NRC), випустила нові рекомендації щодо потреб молочної худоби в поживних речовинах.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Розглянемо основні мікроелементи для молочної худоби.

Цинк має вирішальне значення для підтримання споживання сухої речовини та температури під час теплового стресу, цілісності епітелію в кишківнику, міцної імунної системи, зменшення кількості соматичних клітин у молоці й для утворення кератиноцитів ‒ епітеліальних клітин, що допомагають формувати клітини копита і роблять їх міцнішими. Рекомендації NASEM збільшили до 30 частин на мільйон (ppm) із 25 ppm для сухостійних корів.

Марганець підтримує імунітет і репродуктивну функцію, сприяє загоєнню ран, розвитку сполучної тканини й утворення колагену. Завдяки новому розумінню того, як засвоюється марганець, NASEM майже подвоїв цю вимогу ‒ до 40  ppm для сухостійних корів і 30 ppm для лактуючих.

Йод відіграє важливу роль в імунній системі корів. Із терапевтичного погляду цей мікроелемент підвищує здатність лейкоцитів до знищення чужорідних тіл. Крім того, йод допомагає підтримувати гормони щитоподібної залози, що робить його основною поживною речовиною для енергії й обміну речовин. NASEM збільшив уміст йоду до 1 ppm за згодовування певних кормів, як-от каноловий шрот, ріпак і сира соя. Ці корми діють як антагоністи йоду, не даючи тварині засвоювати мінерал.

Мідь є антиоксидантом, що підтримує імунітет і допомагає з енергією й метаболізмом. Вона також зміцнює копита, захищаючи їх від шкідливих чинників навколишнього середовища, сприяє дозріванню В-клітин і формуванню сполучної тканини. Вимоги NASEM зросли до 20 ppm для сухостійних корів і дещо знизилися для лактуючих.

Раніше ми писали, скільки грубих кормів і концентратів потрібно молочній корові.