Тваринництво

У поросят, які народжуються останніми, ‒ нижчі показники імуноглобулінів

У поросят, які народжуються останніми, ‒ нижчі показники імуноглобулінів

Кількість молозива у свиноматки не залежить від кількості поросят. Цей факт може свідчити про те, що поросята, які народжувалися наприкінці опоросу, мають усі шанси отримати достатню кількість молозива, але гіршої якості.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, поросята, які народжувалися останніми, мали нижчі показники імуноглобулінів, ніж ті, які з’явилися на світ першими. Тобто чим довше триває опорос, тим гірше молозиво отримають останні народжені поросята.

Не слід забувати і про масу народжених поросят. Тварини з меншою масою тіла мають менший уміст імуноглобулінів. Це пояснюється тим, що загальне споживання молозива збільшується, концентрація імуноглобулінів знижується, й здатність усмоктування імуноглобулінів через слизову кишківника зменшується. Звідси випливає, що сильніші й більші поросята споживають більше молозива, відповідно, й імуноглобулінів, максимальний рівень яких досягається за споживання навіть 110 г молозива.

Однак є дані, що для поросят масою 1,4 кг максимальний рівень імуноглобулінів досягається за споживання 150 г молозива.

Рівень імуноглобулінів у крові поросят знижується з кожним тижнем життя. Зазвичай колостральний імунітет зберігається в середньому 6-12 тижнів. Цей термін насамперед залежить від концентрації імуноглобулінів при народженні.

Як повідомлялося, імунітет поросят можна посилити ветпрепаратами.