Тваринництво

У новому типі кліток для несучок підсушується послід

У новому типі кліток для несучок підсушується послід

Для заощадження теплової й електричної енергії західні фірми пропонують клітки для курей-несучок із вбудованими поярусними поліпропіленовими повітроводами (каналами). Вони мають невеликі отвори або щілини для надходження свіжого повітря безпосередньо в зону, де мешкає птиця, або на стрічку транспортера для видалення посліду.

Перед подачею повітря фільтрують і підігрівають до потрібної температури в теплообміннику, що створює в пташнику сприятливий мікроклімат, пише журнал «Наше птахівництво».

Навісні бункерні кормороздавачі на кожному ярусі мають щітки для очищення стрічок яйцезбірників, а також гумові чи полімерні вирівнювачі корму в годівницях. Напувалки – в основному ніпельні або мікрочашкові. Крім того, до системи напування входять водяні редуктори, фільтри, манометри, водоміри, пристрої для спеціальної підготовки води, що забезпечує високу надійність роботи комплекту.

У прямопотокових кліткових батареях послід із ярусів видаляють за допомогою стрічкових транспортерів. Також використовують обладнанням для підсушування посліду, вмонтоване в батарею.

Новий тип кліток відрізняє те, що послід поступово переміщується системою транспортерних стрічок над клітками, які рухаються по тунелю для відкачування теплого повітря з пташника. Так функціонує безперервний цикл сушіння. Влітку повітря поступово виходить назовні, а взимку циркулює по каналу кілька разів, перш ніж буде витіснене назовні. Цикл сушіння триває 2-3 дні. Сухий послід вивантажують у сховище поза пташником, звідки він потрапляє до переробного цеху. Кінцевий гранульований послід використовують як добриво. Дослідження показали, що такий період сушіння є оптимальним: утворюється менше аміаку, отже, гази, що виходять із пташника, не мають неприємного запаху.

Як повідомлялося, для утримання птиці без антибіотиків найвдалішою та безпечною є європейська система (поліпшена клітка).