Тваринництво

У кліткових батареях підсушується послід птиці

У кліткових батареях підсушується послід птиці

Кліткове утримання птиці дозволяє отримувати більше продукції з одиниці площі пташника за вищої щільності посадки, розміщувати на невеликих площах значне поголів’я. В такому разі немає потреби в підстилці та проблем, пов’язаних із нею, покращується санітарний стан пташника та знесених яєць, підвищується економічна ефективність виробництва продукції.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Для економії теплової й електроенергії всі західні виробники пропонують клітки з вбудованими поярусними поліпропіленовими повітроводами (каналами), які мають невеликі отвори або щілини для надходження свіжого повітря безпосередньо в зону мешкання птиці або на стрічку транспортера для видалення посліду.

Перед подачею повітря до кліток його фільтрують і підігрівають до потрібної температури в теплообміннику, що створює в пташнику сприятливіший мікроклімат.

Навісні бункерні кормороздавачі на кожному ярусі оснащені щітками для очищення стрічок яйцезбірників, а також гумовими чи полімерними вирівнювачами корму в годівницях. Напувалки в основному ніпельні або мікрочашкові. Крім того, до системи напування входять водяні редуктори, фільтри, манометри, водоміри, а також пристрої для спеціальної підготовки води.

У прямопотокових кліткових батареях для видалення посліду з ярусів застосовують стрічкові транспортери. Також популярне обладнання для підсушування посліду, вмонтоване в батарею.

Відмінною рисою нового типу кліток є те, що послід поступово переміщується по системі транспортерних стрічок, розміщених над клітками, і рухається по тунелю для відкачування теплого повітря з пташника. Так функціонує безперервний цикл сушіння. Влітку повітря поступово виходить назовні, а взимку для економії енергії циркулює по каналу кілька разів, перш ніж буде витіснене назовні. Цикл сушіння триває 2-3 дні. В кінці циклу сухий послід вивантажують у сховище, розташоване поза пташником, звідки він надходить до переробного цеху.

Кінцевий гранульований послід використовують як добриво.

Дослідження показали, що такий період сушіння є оптимальним: утворюється менше аміаку, тож гази, що виходять із пташника, не мають неприємного запаху.

Як повідомлялося, виробники наближують кліткове обладнання до природних умов утримання птиці.