Тваринництво

Виробники наближують кліткове обладнання до природних умов утримання птиці

Одна з тенденцій закордонного виробництва кліткового обладнання для птиці – системи, які дозволяють курям-несучкам вільно переміщуватися ярусами і вздовж ярусів батареї, що є варіантом підлогової системи утримання птиці.

Це наближує умови утримання курей до природних – так у Західній Європі задовольняють вимоги захисників тварин, пише журнал «Наше птахівництво».

Таке обладнання почали виробляти компанії Big Dutchman (ФРН) – системи Natura, Natura Nova; Salmet (ФРН) – Generacia 2001; Landmeco (Данія) – Harmony 3; Mëller (ФРН) – Typ 100.

Зазначені батареї мають 2-3 яруси, у клітках немає сітчастих перегородок. По центру клітки всієї довжини батареї встановлюють ніпельні напувалки з краплевловлювачами, а по обидва боки від ніпельних напувалок – ланцюгові кормороздавачі. Під кожним ярусом встановлюється стрічковий транспортер для прибирання посліду. По всій довжині батареї передбачено повітряні канали для підсушування посліду.

Кури несуть яйця в механізованих хатинках, обладнаних стрічковими яйцезбірними транспортерами. Як порівняти з підлоговим утриманням, нова система дозволяє підвищити щільність посадки птиці в приміщенні й поліпшити ефективність виробництва.

В обладнанні для птахівництва застосовують екотехнології утримання птиці, зокрема вольєрного і верандного способу, а також утримання яєчних курей на підлозі (підстилці, сітчастій або решітчастій), багатоярусній підлозі, вільно-вигульне й органічне утримання – всі вони відповідають вимогам «зелених» утримувати птицю в умовах, максимально наближених до природних.