Тваринництво

Три періоди поросят, що загрожують шлунково-кишковими захворюваннями

Є кілька важливих періодів, коли у поросят-сисунів можуть виникати захворювання шлунково-кишкового тракту, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зокрема, це перші 24 години після народження поросяти, коли відбувається безперешкодний інтенсивний перехід антитіл із молозива через слизову оболонку тонкого кишківника в кров новонародженого. Для великих молекул глобулінів тонка кишка проникна лише протягом перших годин життя.

Під час проходження стінки кишківника імуноглобуліни не руйнуються і не перетравлюються. Тому так потрібно, щоб новонароджені поросята протягом першої доби ссали молозиво, отримуючи з ним колостральний імунітет, який надалі визначає резистентність організму тварин до хвороб (вірусний трансмісивний гастроентерит, ротавірусної інфекції, колібактеріозу, анаеробної ентеротоксемії).

Щоб запобігти дисбактеріозу новонароджених поросят, слід заселити кишківник корисною мікрофлорою, застосовуючи пребіотіки та пробіотіки.

Наступним небезпечним періодом є 10-14-та доба, що пов’язана з надзвичайною інтенсивністю росту поросят і кількістю приплоду в гнізді. За цей час зростає потреба поросят у поживних речовинах молока свиноматки. Натомість із ростом поросят виникає дефіцит материнського молока. У цей період у поросят часто розвивається гіпоглікемія.

Синдром гіпоглікемії характеризується розладом обміну речовин, гастроентерологічними проявами, діареєю, зниженням температури тіла, судомами, 100%-ю смертністю. Аби запобігти захворюванню, поросят підгодовують комбікормом (престарт, старт) із 3-5-ї доби, дотримуються температурного режиму в пологових боксах.

Оперативне лікування гіпоглікемії полягає у внутрішньому або внутрішньом’язевому введенні 5%-го розчину глюкози дозою 5-10 мл на голову.

Останній критичний період у вирощуванні поросят-сисунів – 20-21-й день життя. У цей період колостральний захист згасає, а організм поросят тільки починає формувати власний. У такому стані тварини найсприйнятливіші до хвороб, тому на 17-20-й день життя їм вводять вітамінні препарати. Добрі результати отримують від стимуляторів обміну, адаптогенів.

Як повідомлялося, «Барком» годує підсисних поросят молоком і йогуртом.

Нагадаємо, при відлученні поросятам дають вітаміни й мінерали.