Тваринництво

Тернопільське господарство згодовує замінник молока слабшим поросятам

СТОВ «Сидорівський бровар» (Тернопільська область) вирощує свиней данської генетики. Зважаючи на її великоплідність, для поросят використовує замінники незбираного молока (ЗНМ).

Про це розповів Богдан Шмата, головний ветеринарний лікар, заступник директора з тваринництва СТОВ «Сидорівський бровар», пише журнал The Ukrainian Farmer.

«ЗНМ починаємо давати поросятам із третьої-четвертої доби, але небагато, щоб вони поступово звикали до нового продукту, – зазначив він. – Здебільшого згодовуємо слабшим поросятам, а також від свиноматок-первісток, у яких молока менше, ніж у тих, які мають уже по 3-4 опороси».

Уже на 8-12 добу поросята добре споживають ЗНМ, навіть розпочинається боротьба за нього, додав Богдан Шмата. Молоко додають в годівниці мірою його споживання.

«Окрім того, готуємо кашки, додаючи до молочної суміші престартер, – зазначив він. – Таку суміш потроху даємо поросятам із сьомого дня від народження. А з 15-го дня підгодовуємо рідким престартером рослинного походження».

ЗНМ розбавляють водою 35-45 ℃ – найкомфортнішою для поросят температури. Молочне таксі розвозить замінник по годівницях.

«У наших умовах, коли поросят відлучаємо рано – зазвичай на 23-25-й день, а траплялося і на 20-21-й день, замінник молока допомагає підтримати найслабших тварин у найвідповідальніший період їхнього життя», – наголосив Богдан Шмата.

За його словами, поросята на дорощуванні, яких рано відлучили, також із задоволенням споживали ЗНМ, який отримували 3-4 рази на день протягом тижня.

«Замінник незбираного молока економічно вигідний, адже допомагає створити умови для збільшення щорічної кількості опоросів свиноматок і підвищення їхньої продуктивності», – резюмував Богдан Шмата.

Довідка

«Сидорівський бровар» має замкнений цикл виробництва. Загальне поголів’я свиней – 6 тис. голів, маточне – 550 свиноматок. У середньому відлучає 13-13,2 поросяти на свиноматку.