Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Тернопільщина найактивніше нарощує виробництво молока

У січні-квітні 2021 року виробництво молока в Україні скоротилося на 5,2% – до 2,52 млн тонн.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

У промисловому сегменті падіння обсягів виробництва було незначним – 0,4% проти січня-квітня 2020 року – до 901,9 тис. тонн. Це 35,8% від загальної кількості виробленого молока.

Натомість господарства населення за перші чотири місяці 2021 року скоротили виробництво молока на 7,6%, як порівняти з аналогічним періодом минулого року, – до 1,62 млн тонн. На сегмент населення припадає 64,2% від загального обсягу молока, виробленого в у січні-квітні.

У регіональному розрізі найвище зростання виробництва молока демонструє Тернопільська область: і промисловий сегмент (13,3%), і господарства населення (2,8%), що сумарно позначилося на загальному показнику по області – +6,1%. Також Тернопільщина – єдина область, де зафіксовано зростання серед господарств населення.

Загалом професійний сегмент демонстрував висхідний рух у виробництві молока в дев’яти регіонах. До трійки найактивніших потрапили, крім Тернопільщини, Вінниччина (+6,2%)  та Хмельниччина (+6%).

Держстат зауважує, що дані наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму, Севастополя і частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Як повідомлялося, переробники досі платять зимову ціну за молоко-сировину.

Журнали