Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Прибутковість виробництва молока в квітні зросла на 0,8%

У квітні 2021 році Український молочний індекс (УМІ) зріс на 0,8%. Це сталося через незначне зменшення ціни кормового раціону, тоді як ціни на молоко ґатунку екстра лишилися стабільними.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Січень-квітень цього року був другим найменш прибутковим за десятирічну історію підрахунку УМІ. Гірше було лише в мегакризовому 2015 році, нагадав експерт.

Торік же, до прикладу, за аналогічний період прибуток професійних виробників молока був на 55% вищим.

Перші чотири місяці 2021 року принесли українським виробникам на 25% менше прибутків, як порівняти з середнім показником за такий самий період попередніх п’яти років.

Та досвід показує, що двох поспіль важких сезонів не буває, зауважив Андрій Ярмак.

У травні, як правило, УМІ знижується, бо ціни на молоко сезонно падають. «Середнє падіння індексу УМІ за останні роки було близько 6%, – зауважив він. – Але найцікавіше питання – чи втримаються ціни на молоко на високому рівні цього разу? Світовий ринок на нас починає впливати, а там тенденції різноспрямовані: дешевші жири і дорожчі або стабільні білки».

Як повідомлялося, вперше ціни на молоко-сировину незмінні чотири місяці поспіль.

Довідка

УМІ – це відношення ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Динаміка УМІ чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, бо ці чинники враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. В залежності від змін у рівнях ефективності в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.

Журнали