Тваринництво

Смертність індичат за гострої форми пулорозу сягає 70-100%

Смертність індичат за гострої форми пулорозу сягає 70-100%

Пулороз у молодняку індиків до 20-добового віку має ознакою білий пронос, у дорослої птиці – без різко виражених ознак.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Джерелом пулорозу є перехворілі дорослі індички-бактеріоносії, що несуть заражені яйця, а також відходи інкубації й індичата, інфіковані під час інкубації. Смертність індичат за гострої форми хвороби сягає 70-100%.

В індичат, виведених із контамінованих яєць, у першу добу спостерігається рідкий зеленуватий пронос. Така птиця гине впродовж перших трьох діб, смертність сягає 100%.

Індичата, інфіковані після виведення, малорухомі та практично не їдять корм. У них опущені крила, заплющені очі та скуйовджене пір’я. Такі пташенята хворіють довше – до 8 діб, а смертність серед них сягає 70%.

У птиці, старшої від 3-тижневого віку, перебіг пулорозу підгострий, із переходом у хронічний. При цьому молодняк дуже відстає в рості й розвитку, а також тривалий час є носієм інфекції.

При розтині в індичат видно різке виснаження, нерозсмоктаний жовток, клоака заповнена водянистою сіро-білою або зеленуватою рідиною, здуття шлунка й кишечника, в печінці, селезінці та серцевому м’язі – білувато-жовтуваті вогнища некрозу завбільшки від шпилькової головки до горошини. У дорослих індичок уражується яєчник і печінка.

Для профілактики всю птицю досліджують на пулороз шляхом кровокрапельної реакції аглютинації зі специфічними антигенами в період комплектування стада, перед початком яйцекладки та, за потреби, кожний місяць протягом яйцекладки. Всю птицю, яка реагує позитивно, та сумнівну видаляють зі стада.

Для лікування пулорозу застосовують антибіотики тетрациклінового ряду.

Як повідомлялося, від еймеріозу може загинути 90-100% індичат.

Довідка

Пулороз – гостре заразне захворювання індиків. Збудник пулорозу – Salmonella pullorum – дрібна нерухома грамнегативна паличка, що не утворює спор та капсул, стійка у зовнішньому середовищі.