Тваринництво

Сірковмісні амінокислоти сприяють розвитку мікрофлори в рубці телят

Сірковмісні амінокислоти сприяють розвитку мікрофлори в рубці телят

Тривалий час амінокислотному живленню жуйних тварин не приділяли достатньої уваги. Вважали, що мікрофлора рубця може синтезувати достатню кількість мікробного білка для забезпечення потреб організму в незамінних амінокислотах, але це виявилося не так.

Вміст метіоніну і цистину в кормах рослинного походження недостатній, а кількість мікробного білка не може повністю задовольнити обмінні процеси організму молодняку ВРХ.

Крім того, біологічна роль метіоніну та цистину дуже важлива, бо метіонін стимулює ріст і розвиток телят, запобігає втраті білкових речовин, регулює обмін азоту, бере участь в утворенні гемоглобіну. Поряд із цим метіонін і цистин є джерелом сірки, яка активно використовується мікрофлорою рубця для синтезу білків власного тіла.

Метильні групи практично не синтезуються в організмі телят, тому життєво необхідно, щоб вони постійно надходили з метіоніном. Метильні групи забезпечують переметилювання гуанідилоцтової кислоти (синтез креатеніну), метилювання коламіну до холіну. Холін через «активовану оцтову кислоту» перетворюється на ацетилхолін.

У сичугу жуйних тварин, як і в шлунку однокамерних тварин, негідролізована частина корму піддається розщепленню під дією пепсину і HCl, утворюючи пептиди й амінокислоти, які всмоктуються у кров і використовуються у процесах синтезу тваринницької продукції.

Тому використання сірковмісних амінокислот у раціонах телят сприяє розвитку мікрофлори в рубці, засвоєнню поживних речовин кормів і зростанню середньодобових приростів маси тіла.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!