Тваринництво

Зонування України щодо грипу птиці може бути визнано після аудиту Великої Британії

Зонування України щодо грипу птиці може бути визнано після аудиту Великої Британії

В Україні розпочався дистанційний аудит заходів державного нагляду, профілактики й контролю щодо грипу птиці та хвороби Ньюкасла Департаментом навколишнього середовища, продовольства та сільського господарства Великої Британії.

Ці заходи мають на меті визнати зонування території України щодо високопатогенного грипу птиці, повідомили в Держпродспоживслужбі.

Зонування України щодо високопатогенного грипу птиці дасть можливість вітчизняним птаховиробникам постачати продукцію з вільних від цієї хвороби територій навіть за карантинних обмежень у зонах, де зареєстровані випадки грипу птиці.

Як повідомлялося, випадки грипу птиці, які цього року фіксували в дикій фауні та підсобних домогосподарствах населення, не повинні впливати на зовнішню торгівлю продукцією птахівництва.

Довідка

Останніми роками система державного контролю за грипом птиці в Україні неодноразово оцінювалась інспекторами компетентних органів країн ‒ торговельних партнерів, зокрема ЄС, США, Японії, Канади, Китаю. Система держконтролю за грипом птиці за результатами оцінювань визнавалась ефективною.