Тваринництво

СГП ім. Воловікова має вибракування молодняку по теличках у межах 5%

У профілактиці хвороб молодняку великої рогатої худоби велике значення мають якісні корми.

На цьому в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer наголосив головний ветеринарний лікар рівненського ТОВ «СГП ім. Воловікова» Сергій Василець.

«Ми маємо сучасну кормозбиральну техніку й майже ідеальні природні умови: достатню кількість опадів (600 мм) і тепла. У нас дуже добре росте конюшина, люцерна, злаки, бобові, кукурудза на силос. Це дуже важливо для розвитку молочного бізнесу, бо грубий корм – основа раціону, – зазначив він. – Вважаю, нам треба навчитися на повну використовувати цей резерв».

Крім того, запорукою високого показника збереження молодняку у господарстві стали вакцинація тільних корів, вчасне випоювання молозива. За словами Сергія Васильця, до шестимісячного віку вибракування молодняку по теличках – у межах 5%.

Вакцинацію проти колібактеріозу й ротакоронавірусної інфекції у СГП ім. Воловікова проводять коровам від дванадцятого до третього тижня перед розтеленням.

Для профілактики захворювань молодняку від народження до двох місяців також застосовують препарат «Стимул».

«Маємо порівняно меншу кількість захворювань на діарею і бронхопневмонію та кращі прирости, – розповів Сергій Василець. – Провели дослідження з препаратами та без них, і зробили відповідні висновки».

Також у господарстві практично позбулися проблем кишкових і респіраторних хвороб молодняку ВРХ. Це стало можливим завдяки гігієні доїння, дезінфекції відер, дійок, поїлок, пояснив головний ветлікар СГП ім. Воловікова.

Як повідомлялося, господарство вийшло на 85-95% збереження стада ВРХ.

Довідка

СГП ім. Воловікова обробляє понад 6 тис. га землі. Займається рослинництвом і тваринництвом. Утримує 3,2 тис. голів ВРХ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!