Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Як профілактують діарею в телят

Як профілактують діарею в телят

Покращення гігієни на тваринницькому комплексі дозволяє запобігти діареї в телят. Передусім необхідно знизити вірогідність перенесення збудників через гній за контакту телят у групі, телят і людини й через бокси, в яких утримують тварин.

Будиночки (клітини) для телят мають бути чистими й сухими, перш ніж у них будуть розміщені новонароджені. Якщо в попереднього теляти була діарея, потрібно вимити й продезінфікувати будиночок.

Для дезінфекції боксів важливо правильно обрати засіб гігієни, його концентрацію, кількість і час дії. Також дуже важлива температура довкілля, адже більшість препаратів можна застосовувати, починаючи з +15 °С.

Підсипання в бокс чистої соломи на 2-3% зменшує забруднення хвороботворними мікроорганізмами. Якщо перед додатковим внесенням соломи бокс буде вичищено від старої підстилки, його забрудненість бактеріями зменшиться на 10%.

Миття боксу дозволяє позбавитися від 70% патогенних мікроорганізмів, а дезінфекція – практично повністю.

Для підвищення резистентності організму й запобігання захворюваності телят на шлунково-кишкові хвороби запроваджують планову диспансеризацію маточного поголів’я та молодняку із застосуванням клініко-біохімічних методів, санацію приміщень за принципом «усе зайнято – усе порожньо». У раціони додають спеціальні премікси з вітамінно-мінеральними компонентами, опромінюють молодняк інфрачервоними й ультрафіолетовими джерелами світла.

Для специфічної профілактики захворювань інфекційної етіології застосовують вакцини та гіперімунні сироватки.

Важливе значення в профілактиці шлунково-кишкових захворювань новонароджених телят має навчання та підвищення кваліфікації обслуговчого персоналу з питань ветеринарної санітарії.

Раніше повідомлялося, як лікувати бронхіт у телят.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали