Тваринництво

Рівень вологості за інкубації встановлюють відповідно до віку зародків

Рівень вологості за інкубації встановлюють відповідно до віку зародків

Зародки птиці розвиваються ненормально і за недостатньої, й за надмірної вологості. Робочі межі відносної вологості за інкубації яєць ‒ 40-70%, пише журнал «Наше птахівництво».

У різні періоди інкубації потрібно встановлювати рівні вологості, що відповідають віку зародків. Так, у перші дні інкубації висока вологість позитивно впливає на розвиток ембріонів, зменшуючи втрати тепла, сприяє кращому обігріванню яєць. Окрім того, зменшення випаровування води з білка під впливом високого рівня вологості сприяє переходу води й розчинених у ній поживних речовин до жовтка, що покращує живлення зародків.

За низького рівня вологості на початку інкубації яйця втрачають багато води, запаси якої не можуть бути відновлені, їх обігрівання й живлення погіршуються, зародки відстають у розвитку, смертність збільшується.

Висока вологість у середині інкубаційного періоду може затримати випаровування води з алантоїса, особливо якщо зародки дещо відстають у розвитку. Низька вологість, навпаки, сприяє видаленню води з алантоїса, позитивно впливаючи на розвиток ембріонів.

Нарешті в останні дні інкубації за доброго розвитку зародків висока вологість збільшує тепловіддачу, запобігаючи перегріванню. Вологість повітря в інкубаторі змінюється відповідно до кількості водяної пари, що поступає й видаляється з інкубатора завдяки вентиляції. Частково водяна пара потрапляє до повітря шафи в результаті постійного випаровування вологи яйцями. Таке випаровування пов’язано з інтенсивністю розвитку зародків, але цей процес особливо пришвидшується після прокльовування шкаралупи. Тому у вивідному інкубаторі під час масового виводу молодняку вологість значно підвищується.

Як повідомлялося, за інкубації найбільшу небезпеку становить перегрівання.