Тваринництво

Під час інкубації найбільшу небезпеку становить перегрівання

У перші дні інкубації підвищена температура пришвидшує ріст і розвиток ембріонів. Це супроводжується посиленим поглинанням поживних речовин і гарним розвитком кровоносної системи й жовтка. Недостатня кількість тепла у цей період затримує всі процеси розвитку, пише журнал «Наше птахівництво».

У наступні дні (до замикання алантоїса) підвищена температура також стимулює ріст і розвиток зародків, але вже значно менше, ніж на початку інкубації. Знижена температура в цей період впливає на ембріон значно менше.

У другу половину інкубації на одну й ту саму температуру зародки реагують по-різному, залежно від того, як вони розвивалися в першу половину. Якщо нормально, то підвищена температура затримуватиме використання речовин білка й жовтка, а в результаті ‒ і ріст зародків. Знижена температура, навпаки, підсилюватиме обмінні процеси й ріст ембріонів.

Якщо в першу половину інкубації розвиток затримувався, то зародок реагуватиме на температуру повітря так: з її підвищенням темпи росту й розвитку пришвидшуватимуться, а зі зниженням ‒ уповільнюватимуться. Тривалі відхилення температури від робочих меж спричиняють сильні порушення в розвитку й значно підвищують смертність зародків.

Найбільшу небезпеку становить перегрівання. За таких умов у перші 12 годин інкубації бластодерма швидко росте, але не відбувається її диференціювання, тому зародок не формується. Перегрівання в перші дві доби спричинює глибокі порушення у формуванні нервової системи й голови ембріонів. У наступні два-три дні перегрівання порушує ріст амніона: його листки замикаються над зародком і не замикаються під ним. Через це порушується відокремлення ембріона від жовтка, і його черевна порожнина лишається відкритою.

Підвищена температура в середині інкубації призводить до появи підшкірних крововиливів і зміни положення ембріонів у яйці.

Висока температура наприкінці інкубації заважає повному використанню білка ембріонами й затримує використання речовин жовтка. Він лишається дуже великим, втягування його в черевну порожнину затримується.

Унаслідок низької температури відбуваються менш глибокі порушення в розвитку, та ембріональна смертність також висока, а виведений молодняк ‒ дуже слабкий.

Нагадаємо, під час інкубації перевіряють швидкість обертів лопатей вентилятора.