Тваринництво

Прив'язне чи безприв'язне: аргументи на користь різних систем утримання ВРХ

Прив'язне чи безприв'язне: аргументи на користь різних систем утримання ВРХ

Для будівництва сучасного тваринницького комплексу з безприв’язним утриманням великої рогатої худоби потрібно інвестувати щонайменше $7 тис. на одну голову без урахування вартості самої тварини.

Про це розповів керівник із розвитку Консультаційного центру Асоціації виробників молока Валерій Лотоцький, пише GrowHow.

За його словами, така ферма відповідатиме всім євростандартам і не потребуватиме суттєвих змін після вступу України до ЄС. Однак ідеться про досить значні інвестиції. До них варто додати ще ціну тварин: нетелі коштують по $1,8-2,2 тис.

Дешевший варіант – реконструкція старих тваринницьких приміщень із прив’язним утриманням, рекомендує агроконсультант Олег Чуб. Він зазначив, що потрібно розвіяти міф про те, що безприв’язне утримання – єдиний спосіб отримати добрі надої з невеликими затратами.

Ідеться про облаштування ґумових килимків на підлозі, кормового столу, вентиляції, індивідуальних напувалок та системи доїння, яка в змозі видоїти «50-літрових» корів на прив’язі. Таке переобладнання, за підрахунками експерта, обійдеться приблизно вчетверо дешевше.

На думку Олега Чуба, попри менший комфорт, на прив’язі теж реально отримувати добрі надої молока екстраґатунку.

«Початківцям, які не можуть собі дозволити аж надто великі вкладення у тваринництво, є сенс розглянути таку можливість», – вважає він.

Як повідомлялося, на фермі агрофірми ім. Довженка ввели загін для безприв’язного утримання ВРХ.