Тваринництво

Потік повітря за тунельної вентиляції птиця відчуває як охолодження вітром

Потік повітря за тунельної вентиляції птиця відчуває як охолодження вітром

Для запобігання теплового стресу в птиці насамперед необхідно налаштувати тунельну вентиляцію в пташнику. Це – найпоширеніший метод зниження температури, яку відчуває птиця.

На цьому наголосив головний лікар ветеринарної медицини «Птахокомплексу Губин» Андрій Шевченко, пише журнал «Наше птахівництво».

До 24-го дня життя птиця ще не повністю оперена, тому тунельну вентиляцію потрібно застосовувати обережно, щоб не застудити птицю.

«Ми вдаємося до охолодження птиці з 28-го дня та за температури навколишнього середовища від +30 °С, – зазначив Андрій Шевченко. – Тунельну вентиляцію потрібно вмикати тільки тоді, коли перехідна вентиляція не забезпечує комфортний стан стада. Застосовувати перехідну вентиляцію слід до початку використання тунельної».

Основна мета тунельної вентиляції – видалення з пташника надлишкового тепла. Повітря нагнітається по довжині пташника, утворюючи потік безпосередньо на рівні птиці – вона відчуває це як охолодження вітром.

«Цей ефект фактично змінює температуру, яку відчуває птиця. Ефект охолодження вітром – найважливіший метод контролю в застосуванні тунельної вентиляції», – підкреслив Андрій Шевченко.

Нагадаємо, тип пташника впливає на ефективність тунельної вентиляції.