Тваринництво

Після закінчення війни ринок індичатини повинен розвиватися динамічно, – думка

Після закінчення війни ринок індичатини повинен розвиватися динамічно, – думка

Війна значною мірою вплинула на ринок індичатини не тільки в Україні, а й у Європі. Через бойові дії в Україні ціни на комбікорми й енергоносії в Європі значно зросли. Так, у  Німеччині ціна стартового комбікорму досягла 650 євро за звичної ціни у 400-450 євро за тонну фуражної пшениці.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Олександр Куліченко, регіональний менеджер з продажів компанії Moorgut Kartzfehn von Kameke GmbH & Co. KG (Німеччина).

Водночас зміна ціни на індичатину в Європі за останні місяці не пов’язана з ситуацією в Україні, уточнив він. Вона зросла ще взимку, коли через загрозу грипу птиці господарства почали восени саджати менше пташенят на вирощування. Відповідно скоротилася кількість птиці й пропозиція на ринку. І якраз наприкінці весни на європейському ринку виник дефіцит індичатини.

Після закінчення війни ринок індичатини повинен розвиватися доволі динамічно, вважає Олександр Куліченко.

«Насамперед цьому повинно посприяти зняття квот Великою Британією та Євросоюзом, що надає можливості експорту індичатини до цих країн. Звичайно, українські підприємства повинні мати відповідну сертифікацію», – зауважив він.

Сьогодні в Європі є значний дефіцит м’яса індички. 1 кг філе коштує 6-6,5 євро. А в Україні собівартість виробництва завжди буде нижча, ніж у європейських країнах.

«Тому нам цю нішу треба буде заповнювати, – переконаний Олександр Куліченко. – А поки що всі підприємства здійснюють планові посадки птиці. Про нарощення виробничих потужностей до закінчення бойових дій не може бути й мови. За збільшення попиту вітчизняні виробники готові збільшувати обсяги виробництва. Багато підприємств працюють не на повну потужність і мають можливість нарощувати поголів’я за потреби».

Можна будувати нові пташники, зазначив він. Основна ж частина витрат за налагодження виробництва індичатини йде на будівництво й обладнання забійних цехів і переробки – це дуже дорого, додав Олександр Куліченко.

Як повідомлялося, виробництво індичатини в Україні скоротилося на 30%.